Karısı Aldatan Adamın 'Reklam' Fikri

Televizyon ekranların bir süredir yayınlanan sakız reklamı farklı senaryosu ile dikkatleri çekiyor. Vivident asai üzümü karpuz birlikteliğini öyle bir reklamla sunuyor ki reklamdan algılanacak mesajın ne olması gerektiğini tüketici de anlamış değil. 

 

Reklamda reklam ajansı çalışanı olduğu tahmin edilen adam eve döndüğünde koltukta karısı veya sevgilisi olduğu tahmin edilen kadını başka bir erkekle yakalıyor. Kısa süreli bir kızgınlık anında aklında bir reklam fikri beliriyor.

İlhamı da karısı veya sevgili ile onun aşığının giysilerinden alıyor sonrasında da projeyi patrona ya da reklam verene kabul ettirip başarılı oluyor. Üstelik filmde kendisini aldatan adamın kızgınlığı karşısındaki umursamaz tavrı da ayrı bir konu…

Şimdi bu reklamdan çıkarılabilecek mesajları sıralayalım. Eğer bir gün karınızı ve yabancı bir adamı evinizde yakalarsanız ‘jan janlı’ giysilerle, bu durum karşısında yeni bir proje fikri aklınıza gelebilir ve başarılı olursunuz.

Ya da karınızı ve sevgilinizi bastınız işe bir de iyi tarafından bakın bu size reklam fikri olabilir.

Acaba bunu hazırlayan ya da senaryosunu yazan kişi nasıl bir ruh halinde ya da neyi amaçlayarak bu reklamı yazdı.

Böyle bir reklamın tüketiciye vereceği mesaj ne kadar iyi niyetli olabilir?” akla gelen ilk sorulardan.

Denetim mercileri reklamlardaki bu görüntüleri nasıl yorumluyor ve ceza gerektirmiyor mu?

Bu reklamın başka kültürlere ait olduğu su götürmez bir gerçek (gerçi bu bile başka toplumlara hakaret niteliğindedir)peki ya bizim toplumuza uyarlansa nasıl bir senaryosu olurdu. Özellikle karısını basan adama biçilen rolü okuyucuya bırakmakta fayda var!

 

Daha önce de vivident reklamları  izledik ama hiç böyle kötüsü ve gayri ahlaki olanı olmamıştı. 

Kaynak

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !